Menu
Reklama

Kartki Halloween
Kartki Święta Bożego Narodzenia
Święta religijne
Wszystkich Świętych
Boże Narodzenie
Święta w Styczniu
Święta w Lutym
Święta w Marcu
Jak zarabiać na grach
Gry produkcja
Badacze Pisma Świętego
Badacze Pisma Świętego

Badacze Pisma Świętego jest dosyć nowym odłamem w religii chrześcijańskiej, ponieważ powstało dopiero w XIX wieku. Nurt ten został zapoczątkowany przez Charlesa T. Russella w 1870 r. W 1917 roku, po śmierci założyciela, został uwięziony nowy zarząd, przez co doszło do kryzysu. Doprowadziło to do oderwania się kilku grup, m.in w 1931 roku wyodrębnili się świadkowie Jehowy.Tak samo jak arianizm odrzuca dogmat Trójcy Świętej. Wyznawcy uważają, iż Duch Święty to tylko boska energia, a Syn Boży to najwyższy anioł. Uważali, że prawdy religijne należy szukać nie w dogmatach czy tradycjach, a jedynie w Biblii. Odrzucili naukę o duszy nieśmiertelnej, piekle ognistym i przyszłym spaleniu Ziemi.

Wstąpienie do wspólnoty następuje poprzez chrzest przez zanurzeniem. Wyznawców obowiązuje m.in. wypełnianie przykazań, abstynencja obejmująca alkohol i tytoń, nieangażowanie się w politykę. Dodatkowo wyznawcy powinni aktywnie głosić swoją wiarę.

W Polsce Badacze Pisma Świętego działają od 1905 roku. Obecnie w Polsce działają: Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego (siedziba w Bydgoszczy), Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego (siedziba w Krakowie), Stolica Apostolska w Jezusie Chrystusie (siedziba w Chorzowie).
Gadżety na komórkę - BenQ-Siemens
Reklama
Copyrights & Design KATILA