Menu
Reklama

Kartki Halloween
Kartki Święta Bożego Narodzenia
Święta religijne
Wszystkich Świętych
Boże Narodzenie
Święta w Styczniu
Święta w Lutym
Święta w Marcu
Jak zarabiać na grach
Gry produkcja
Religie rodzime Afryki
Religie rodzime Afryki

Religie rodzime Afryki obejmuje wierzenie i praktyki ludów zamieszkujących Czarny Kontynent. Kształtowały się one przed kontaktami z innymi cywilizacjami. Cechuje je ciągła zmienność, dostosowywanie się do warunków życia wyznawców. Aktualnie połączone są one z chrześcijaństwem i islamem. W obrębie tej grupy jest bardzo dużo wyznań, które rzadki posiadają cechy wspólne.Bardzo często występujące cechy to:
1. Posiadają własne mity, które wyjaśniają takie zjawiska jak świat, śmierć, ciała niebieskie, ludzie, zwierzęta, istoty boskie. Opisują także powstanie danej grupy etnicznej oraz zasady postępowania.
2. Wiara w jednego Boga, który nie posiada określonego kształtu ani płci. Ma on być odpowiedzialny za stworzenie wszechświata, deszcz i pioruny, jednak nie ingeruje on w życie wyznawców.
3. Istnieją kulty oraz obrzędy. Wiele czynności religijnych wykonuje się w ściśle określonym miejscu i czasie. Kontakt z bóstwami odbywa się tylko i wyłącznie przez kapłanów. Kult przyjmuje formę śpiewu, tańca, skandowania modlitw, składania ofiar krwawych lub bezkrwawych. Rytuały odprawia się zwykle w grupie.
4. Uczestnictwo przodków w życiu społeczności. Jedynie dobry człowiek, to znaczy taki który prowadził uczciwe życie, spłodził potomstwo oraz został pochowany według rytuału może zostać przodkiem. Są oni pośrednikami między społecznością a bóstwem.
5. Wiara w magię. Istnieje podział na dobrą i złą magię. Ta pierwsza ma skutki dobroczynne, ta druga nasila się w czasie konfliktów. Przed złym urokiem można chronić się za pomocą amuletów.
Gadżety na komórkę - Siemens
Reklama
Copyrights & Design KATILA