Menu
Reklama

Kartki Halloween
Kartki Święta Bożego Narodzenia
Święta religijne
Wszystkich Świętych
Boże Narodzenie
Święta w Styczniu
Święta w Lutym
Święta w Marcu
Jak zarabiać na grach
Gry produkcja
Religia - Sikhizm
Sikhizm - opis i historia:
Sikhizm jest religią synkretyczną łączącą wątki islamu i hinduizmu. Powstała na przełomie XV i XVI wieku, a protoplastami byli Ramanand i jego uczeń Kabir. W swojej poezji głosili wiarę w jednego Boga, który ukazuje się pod postacią bóstw. Formę religii tym poglądom nadał Nanak Czand. Po śmierci "guru" jego funkcję przejęła księga zawierająca wypowiedzi Ramanandy, Kabira, Nandewy i Nanaka.
Najważniejszym miejscem kultu jest Złota Świątynia? w Amritsar, w której przechowywany jest oryginał świętej księgi Sikhów zwanej Sri Guru Granth Sahib.

Bóg jest Najwyższym i Ostatecznym Guru, który przemówił do ludzi za pomocą dziesięciu Guru. Można się z Nim kontaktować tylko za pomocą medytacji i oddawanie hołdów. Wyznawcy sikhizmu uważają, iż wszyscy ludzie są równi wobec Boga, nie dzieli ich na wyznawców Allaha, Kryszny, itp. Wierzą w reinkarnację oraz medytację prowadzącą do oświecenia. Ta religia związana jest także z etyką. Odnosi się do zasad moralności, diety i sposobu ubierania się. Bardzo ważna wartością jest praca, samodzielne utrzymywanie się.
Gadżety na komórkę - Siemens
Reklama
Copyrights & Design KATILA